דברים לעשות בפירנצה

אם זוהי הפעם הראשונה בה אתם מבקרים בפירנצה, ישנם כמה מקומות ואתרים שחייבים לבקר בהם.

  1. נתחיל מהמקום הכי חשוב, הלא הוא מוזיאון האופיצ’י בפירנצה הכולל אוסף יצירות עצום בעיקר מתקופת הרנסנס. בגליירת האופצ’י תוכלו לחזות ביצירות הרנסנסיות החשובות ביותר כמו לידת ונוס של בוטוצ’לי, מדונה והילד של גו’טו, מדונה והילד של צ’ימבואה ודוצ’ו.  בעונות המתויירות קיימים תורים ארוכים, לעיתים מעל לשעה או שעתיים על מנת להכנס לגלרייה, על כן מומלץ להזמין כרטיסים וסיור מראש.  חשוב לציין שכל יום א’ הראשון בחודש ישנה כניסה חינם. 
  2.  מקום נוסף שאסור לפספס בפירנצה הוא הגלריה דל אקדמיה בה מוצג פסל דוד המקורי מאת מיכלאנג’לו. בגלריה תוכלו להתבונן ביצירות רנסנסיות חשובות נוספות ועבודות פיסול. גם מוזיאון זה, בדומה לגלריית האופצ’י מתאפיין בתורים ארוכים בעונת התיירות ומאפשר כניסה ללא עלות ביום א’ הראשון בכל חודש. במידה ואתם מגיעים בתקופה מתויירת מומלץ להזמין כרטיסים וסיור מראש על מנת להמנע מעמידה ממושכת בתור. 
  3. פיאצ’לה מיכלאנג’לו בפירנצה בה מוצג העתק פסל דוד. ההגעה למקום דורשת עלייה של כ-20 דקות ברגל (או בכלי רכב). מן הפיאצ’לה תוכלו לחזות בנוף עוצר נשימה המשקיף לכל פירנצה. 
  4. פונטה ווקיו פירנצה – בסיבבתו תוכלו למצוא חנויות זהב וחניות מעצבים רבות.
  5. פיאצה סניורה – סמוכה לגלריית האופיצ’.  מדובר בפיאצה יפיפייה בה פסלים רבים כגון תיזיאוס האוחז בראש מדוזה, הרקלס והעתק נוסף של פסל דויד. 
  6. פיאצה רפובליקה היא פיאנצה יפיפייה ששימה בעבר כגטו היהודי. כיום ממוקמת בפיאצה קרוסלת סוסים המהווה אטרקציה לילדים ( וגם לנו המבוגרים)גלריה דל אקדמיה- פירנצה

גלריית אופצ’י – פירנצה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *