לימודי רפואת שיניים באיטליה

תאריך עדכון אחרון: 16.3.2020

  • תעודת בגרות מלאה – אין חשיבות לציון הממוצע.
  • ציון פסיכומטרי – 400 ומעלה.
  • מבחן שפה – יש לעבור מבחן שפה באיטלקית, מבחן זה בודק הבנה בסיסית בשפה האיטלקית.
  • מעבר מבחן כניסה כלל אוניברסיטאי לרפואת שיניים – באוניברסיטאות באיטליה ישנם מקומות שמורים לסטודנטים זרים. ציון הקבלה אינו אחיד, אך ככל שהציון יהיה גבוה יותר כך הסיכוי להתקבל ללימודי רפואת שיניים באיטליה גבוה יותר. וכך גם הסיכוי להתקבל לעדיפות הראשונה שלכם. במידה והינכם בעלי דרכון אירופאי יהיה עליכם להתמודד על ההקצאות של הסטודנטים המקומיים. התחרות עם הסטודנטים המקומיים הינה קשה יותר ובדר”כ מתקבלים סטודנטים שקיבלו במבחן זה ציונים של 40 45 נקודות או יותר.

הערה – לבעלי תואר ראשון בתחום מדעי אחר אין הקלה בתנאי הקבלה. במידה ועברו פחות מ4 שנים מקבלת התואר הראשון שלכם תוכלו להגיש בקשה לפטורים מקורסים מקבילים, וייתכן שבקשתכם תואשר על ידי האוניברסיטה.

 

הצטרפו לקבוצה של סטודנטים ישראלים לרפואה באיטליה

* יש לקחת בחשבון שהתאריכים לשנת הלימודים הקרובה טרם פורסמו, ייתכן שעל רקע הקורונה או סיבות אחרות יחול שינוי בלו”ז.

קדם הרשמה – הגשת בקשת קדם הרשמה בשגרירות איטליה. נכון לשנת הלימודים 2019/20 קדם ההרשמה היה פתוח בין החודשים  מאי – עד תחילת יולי (יש להתעדכן בתארכים המדוייקים באתר שגרירות איטליה. למידע מפורט על תהליך קדם ההרשמה לחצו כאן.

  • הרשמה אונליין למבחן הכניסה ללימודי רפואת שיניים (אמיסיונה) – במהלך חודש יולי יש להרשם אונליין למבחן הכניסה ללימודי רפואה ולשלם את אגרת המבחן. פרטים נוספים לגבי התאריכים המדויקים וההרשמה אונליין תוכלו למצוא באתר : https://www.universitaly.it . נכון לשנת הלימודים 2019/20 מבחן הכניסה נערך ב3.9.19.
  • הוצאת ויזת לימודים – מספר שבועות לפני ההגעה למבחני הכניסה באיטליה יש לגשת לשגרירות איטליה בתל אביב ולהוציא ויזת סטודנט.  פירוט המסמכים שעליכם להביא לצורך הוצאת הויזה ניתן למצוא כאן.
  • מעבר מבחן ידיעת השפה איטלקית –  מעבר מבחן שפה באיטלקית (לנרשמים ללימודי רפואה באיטלקית). המבחן נערך בתחילת חודש ספטמבר. נכון לשנת הלימודים 2019/20 המבחן נערך בתחילת חודש ספטמבר באוניברסיטה שסומנה בעדיפות ראשונה.
  • מעבר מבחן הכניסה ללימודי רפואת שיניים באיטליה – מידע נוסף על המבחן בהמשך העמוד.

סטודנטים זרים צריכים לקבל ברוב המקרים יתקבלו גם עם ציונים יחסית נמוכים בבחינה זו.  לעומת זאת, במידה והינכם בעלי דרכון אירופאי יהיה עליכם להבחן על אותם ההקצאות של המקומיים. במקרה זה על מנת להתקבל יהיה עליכם להוציא ציון של 40 45 בשביל להתקבל. המבחן מורכב מכמה פרקים: לוגיקה וידע כללי, ביולוגיה, כימיה ופיזיקה/מתמטיקה. מספר השאלות בכל פרק משתנה מעט משנה לשנה. ככל שקבלת ציון יותר גבוה במבחן זה כך גדל הסיכוי שלך להתקבל ולהיות משובץ לאוניברסיטה בה בחרת בהעדפה ראשונה. סטודנטים שקיבלו את הציון המינימלי לקבלה – לרוב גם ישובצו ללימודי הרפואה, אך לא בהכרח לאוניברסיטה אותה סימנו בעדיפות ראשונה.  מבחן הכניסה ללימודי רפואת שניים לשנת הלימודים הקרובה מתכונן להתקיים בחודש ספטמבר.

הצטרפו לקבוצה של סטודנטים ישראלים לרפואה באיטליה

יש להתחיל להתכונן למבחן מספר חודשים מראש. המבחן איננו פשוט והינו דורש ידע ברמה טובה של השפה האיטלקית. קיימות מכינות רבות המציעות מסלולי הכנה למקצועות הרפואה באיטליה והן לרוב כוללת לימוד השפה האיטלקית מהבסיס בשילוב שיעורים מקצועיים הכוללים את המקצועות המדעיים.  לפרטים נוספים על המכינה של בית ספר ILM בפיזה לחצו כאן: מכינה ללימודי רפואת שיניים באיטליה.

הצטרפו לקבוצה של סטודנטים ישראלים לרפואה באיטליה

שכר הלימוד באוניברסיטאות הציבוריות שמציעות את תוכנית הלימודים לרפואה בשפה האיטלקית משתנה מאוניברסיטה לאוניברסיטה. לרוב שכר הלימוד המלא הינו באזור ה2000 יורו לשנה. ניתן להציג בתחילת השנה מסמכים המעידים על הכנסות ההורים, גודל הדירה ועוד למשרד המלגות, ובמידה ותמצאו זכאים תוכלו לקבל מלגת לימודים חלקית או מלאה ( = לימודים בחינם, מענק לימודים שנתי וארוחות חינם) או סבסוד לשכר הלימוד. במידה ולא תמצאו זכאים לקבלת מלגה, תוכלו לבקש שכר לימוד מסובסד. סטודנטים ישראלים רבים מקבלים את הסבסוד ושכר הלימוד השנתי שאותו הם משלמים נע באזור ה300 – 500 יורו.  מבחינת עלויות מחיה, הן משתנות מאוד מעיר לעיר ובאופי הסטודנט. עלויות מחיה לסטודנט שלומד במילאנו או רומא יכול לנוע באזור ה1000 – 1500 יורו לחודש. אך לעומת זאת, לימודים בעיר בה השכירות זולה יותר עשויים להסתכם בהוצאות מחייה של 800 יורו לחודש (כולל שכ”ד, חשבונות, אוכל ובילויים).

הצטרפו לקבוצה של סטודנטים ישראלים לרפואה באיטליה

לימודי רפואת שיניים מתאפשרים בשפה האנגלית באוניברסיטת סיינה בלבד. 

מסלולי לימוד איטלקית ומכינות

לוגו לימודים באיטליה

מעוניינים בפרטים נוספים על לימודי רפואת שיניים ומכינות לימודים?