ויזת לימודים לאיטליה

 נרשמתם לקורס או לימודים באיטליה ואוטוטו מתקרב מועד הטיסה? כמה התרגשות! עכשיו הגיע הזמן לטפל בנושא ויזת הלימודים.

להלן מדריך מפורט לגבי השלבים לצורך הוצאת ויזת לימודים לאיטליה.

1. תיאום פגישה בקונסוליה האיטלקית  – שלחו מייל לכתובת visti.telaviv@esteri.it וציינו בה את שמכם הפרטי, שם המשפחה, מטרת הנסיעה, משך הנסיעה ותאריכי הנסיעה.  שלחו את המייל בטווח של חודש – חודש וחצי לפני מועד הנסיעה. שימו לב, יש לשלוח את המייל באנגלית או איטלקית בלבד.

2. הגעה לפגישה – הגעה לשגרירות איטליה עם כל הטפסים הרשומים מטה. בפגישה יעברו איתכם על כל הטפסים ובמידה וכל הטפסים תקינים יהיה עליכם להשאיר את הדרכון בשגרירות ותזומנו לפגישה נוספת במועד של כשבוע לאחר מכן.

3. איסוף הדרכון מהשגרירות – יש להגיע עם הטופס מהפגישה הקודמת בו מצויין מועד הגעתכם לאיסוף הדרכון. יש להגיע גם עם תעודה מזהה עם פרטים באנגלית. לאחר המתנה של מספר דקות תקבלו את הדרכון עם ויזת הלימודים.

טפסים נדרשים לצורך הוצאת ויזת לימודים לאיטליה:

 • טופס בקשה מלא – ישלחו לכם אותו במייל עם מועד הפגישה. במידה ולא, ניתן להורדה מאתר השגרירות.
 • תמונת פספורט – שתי תמונות נדרשות.
 • דרכון – דרכון עם תוקף של 3 חודשים לפחות לאחר תאריך החזרה (הדרכון שלכם ישאר בשגרירות עד לקבלת הויזה, בערך שבוע)
 • טופס אישור הרשמה ללימודים – טופס אישור הרשמה ללימודים מקורי וחתום ממוסד הלימודים אליו נרשמתם. בקשו ממוסד הלימודים לשלוח אליכם בדואר את טופס ההרשמה  לקורס חתום עם פרטי ההרשמה לקורס . בשגרירות יחזירו לכם את טופס זה עם חותמת של השגרירות. (שמרו על טופס מקורי זה לצורך הוצאת הפרמסו די סג’ורנו). סעיף זה אינו רלוונטי למי שביצע קדם הרשמה ללימודים בשגרירות איטליה.
 • קבלה – קבלה על תשלום שכר הלימוד עבור הקורס.  סעיף זה  אינו רלוונטי למי שביצע קדם הרשמה ללימודים בשגרירות איטליה.
 • תדפיס בנק שמפרט את הסכום הקיים בחשבון – לא ספח “בירור יתרה” מהכספומט, גשו אל הפקיד ובקשו מסמך חתום באנגלית המפרט את הסכום בחשבון הבנק שלכם.
 • מקום מגורים טופס שמעיד על מקום מגורים באזור אליו אתם מגיעים באיטליה. יכול להיות טופס הזמנת חדר בבית מלון, מכתב מבעל הדירה על שכירות בצירוף צילום תעודה מזהה שלו.
 • כרטיסי טיסה – כרטיס טיסה חזור (נדרש במידה ומבקשים ויזה לקורס קצר יחסית, במידה והולכים ללימודים אקדמאים הם לא מבקשים להציג כרטיס חזור).
 • ביטוח רפואי – בקשו מחברת הביטוח טופס באנגלית שמציין את תאריכי תקופת ביטוח הנסיעות לחו”ל ותקציר של מה הוא כולל.

לאחר שהגשת את כל המסמכים הנדרשים במעמד הפגישה בקונסוליה, יקבעו עבורכם מועד על מנת לאסוף את הדרכון והויזה. בדרך כלל באזור ה7-10 ימים. אין צורך בנוכחות אישית על מנת לאסוף את הדרכון והויזה מן הקונסוליה, ניתן לשלוח אדם אחר שיעשה זאת עבורכם.

הצטרפו לקבוצה של סטודנטים ישראלים לרפואה באיטליה

תהליך הוצאת ויזה ללימודים באיטליה עשוי להשתנות משנה לשנה. מטרת הפוסט היא מסירת מידע, המידע עלול להשתנות או להתברר כשגוי, השימוש במידע המופיע באתר הוא באחראיות הגולש בלבד. 

 • יש לקחת בחשבון שבשל התפשטות מחלת הקורונה בעולם ובאיטליה בפרט עשויים להיות שינויים בלוח הזמנים של שנת הלימודים הקרובה.

איך קובעים פגישה להוצאת ויזת לימודים לאיטליה?

שלחו מייל לכתובת זו: visti.telaviv@esteri.it  וציינו בו את שמכם הפרטי, שם משפחה, מטרת הנסיעה והתאריכים בהם תשהו באיטליה. יש לשלוח פרטים אלו באנגלית או איטלקית.

מתי צריך להתחיל להוציא את הויזה?

ניתן לקבוע את הפגישה בשגרירות כ-30 יום לפני נסיעתכם. שלחו מייל לקביעת התאריך מספר שבועות לפני.

באילו מקרים יש להגיש בקשה לקבלת ויזת לימודים?

 •  במקרה של קבלה / קדם הרשמה ללימודים אקדמאיים באיטליה (ללא אזרחות באחת ממדינות האיחוד)
 • במקרה של הרשמה לקורס באיטליה באורך של 90 יום לפחות הכולל  20 שעות לימוד שבועיות או יותר ( ללא אזרחות באחת ממדינות האיחוד).

הערה – החל מפברואר 2016 עלות הנפקת ויזת סטודנט הינה כ-216 שקלים.

* ייתכן שחלק מן הפרטים השתנו. המידע מבוסס על ניסיון אישי ואינו מחליף את הנחיות השגרירות, מומלץ לפנות לשגרירות איטליה לקבלת מידע פרטני בנוגע לזכאות ותהליך הנפקת ויזת הלימודים.

מסלולי לימוד איטלקית ומכינות

אתר צ’או איטלי אינו אתר השגרירות ואינו קשור לשגרירות האיטלקית. פניות שישלחו למייל של צ’או איטלי בנושאים שקשורים לפעילות השגרירות לא יענו.

על מנת ליצור קשר עם השגרירות קראו את הכתבה הבאה – שגרירות איטליה