מכינה ללימודים באיטליה - כן או לא?

בכתבה זו אנסה לעשות סדר בכל מה שקשור להחלטה של האם לעשות מכינה ללימודים באיטליה.

יתרונות 

  • מסגרת – תוכנית המכינה מכניסה אתכם למסגרת ועמידה בלוח זמנים מסויים, השהייה במסגרת זו יכולה לעזור למקד אתכם במטרתכם.
  • יתרון חברתי – במהלך המכינה תכירו חברים חדשים שעוברים את אותו תהליך כמוכם, יש מקל על התהליך, וכשתתחילו ללמוד באיטליה סביר להניח שילמדו באוניברסיטה שלכם סטודנטים נוספים שלמדו איתכם במכינה.
  • סיוע בירוקרטי – מכינות רבות ללימודים באיטליה שקיימות בשוק מציעות שירותי סיוע בכל מה שקשור לנושאי הבירוקריטה.  סיוע זה יכול לעיתים לחסוך זמן רב והוצאות כספיות מיותרות.
  • תחרותיות – הלימודים בכיתה יחד עם סטודנטים אחרים שמעוניינים להתקבל לאותו תואר כמוכם יכולים ליצור תחרותיות שיכולה לגרום לכם ללמוד ביותר אינטנסיביות.

חסרונות

  • עלויות – מכינות ללימודים באיטליה כרוכות בהוצאה כספית גבוה.
  • חוסר לימוד עצמי – תלמידים רבים שבוחרים לעשות מכינה ללימודים באיטליה יוצאים מנקודות הנחה שנוכחות בכל שיעורי המכינה תגרום להם להתקבל ללימודים. הנחה זו אינה נכונה. סטודנטים שבוחרים לעשות מכינה חייבים לתרגל את החומר על בסיס יומי, כל יום מספר שעות לאחר הלימודים בכיתה.

מה צריך לבדוק לפני שנרשמים למכינה ללימודים באיטליה?

לפני שאתם נרשמים למכינה ללימודים באיטליה מומלץ לבדוק מי הם המורים שמעבירים את השיעורים. האם יש החזר במידה ולא עוברים את מבחן הכניסה. במידה ומדובר על מכינת לימודים שמתקיימת באיטליה מומלץ להגיע ללימודי איטלקית של שבוע בבית הספר בו אתם מעוניינים ללמוד, כך תוכלו להיות רגועים ולדעת שאתם מתחברים לבית הספר ולשיטות הלימוד בו. מלבד זאת תדעו לקראת מה לצפות ותהיו מוכנים יותר לקראת הנסיעה הגדולה לאיטליה.

דברים שחשוב לזכור!

  1. ההשתתפות והנוכחות בשיעורי המכינה אינה מספיקה בשביל לעבור את מבחני הכניסה ללימודי רפואה או אדריכלות. לא משנה עד כמה מעולים המרצים שלכם במכינה, אם לא תשבו ותתרגלו לבד בבית כל יום לאחר השיעור הסיכוי שתעברו את מבחן הכניסה הוא נמוך מאוד.
  2.  מכינות ללימודים באיטליה – עדיף לעשות באיטליה. השהייה שלכם באיטליה תגרום לכך שרמת האיטלקית שלכם תהיה גבוה יותר. התרגול היומיומי של השפה בכל פעולה יומיומית כמו לקנות קפה או לעשות קניות בסופר ישפרו את השפה שלכם משמעותית בזמן קצר יותר. אוצר המילים שיהיה עליכם ללמוד לקראת מבחני הכניסה ללימודי רפואה או אדריכלות הוא עצום. כנ”ל לגבי לימוד המקצועות המדעיים – השהייה באיטליה ולימוד מקצועות אלו בשפה האיטלקית יכולה רק לסייע ולשפר את הרמה שלכם.

אולי יעניין אתכם גם:

מסלולי לימוד איטלקית ומכינות

לוגו לימודים באיטליה

מעוניינים בפרטים נוספים על לימודי רפואה ומכינות לימודים?