לימודי עיצוב תעשייתי באיטליה

עמוד זה מרכז מידע אודות תהליך הקבלה ללימודי עיצוב תעשייתי, אוניברסיטאות בהן ניתן ללמוד, תנאי קבלה ועוד. 

תנאי קבלה ללימודי עיצוב תעשייתי באיטליה 

תנאי הקבלה ללימודי עיצוב תעשייתי באוניברסיטאות הציבוריות באיטליה:

לימודי עיצוב תעשייתי באיטליה לבעלי תואר ראשון – בעלי תואר ראשון שסיימו את התואר במהלך 4 השנים האחרונות יכולים להגיש בקשה לקבלת פטורים מקורסים חופפים. לשם כך יהיה עליכם להציג תרגומים רשמיים וחתומים של תעודות התואר שלכם וגיליון הציונים למזכירות הפקולטה לאחר קבלתכם ללימודים. 

תנאי הקבלה ללימודי עיצוב תעשייתי באוניברסיטאות הפרטיות באיטליה:

בחלק מן האוניברסיטאות הפרטיות באיטליה המציעות לימודי תואר בעיצוב תעשייתי אין כלל תנאי קבלה. בחלקן האתר של האוניברסיטאות הפרטיות בדרך כלל תתבקשו להציג תיק עבודות. 

שלבי הרשמה לתואר בעיצוב תעשייתי באיטליה

תהליך הרשמה המתואר מטה הוא עבור המעוניינים להתקבל ללימודי עיצוב תעשייתי באוניברסיטאות הציבוריות באיטליה.

איפה לומדים? פירנצה, מילאנו, רומא ועוד.

משך לימודים – 3 שנים + שנתיים התחמחות (עשוי להיות שונה מאוניברסיטה לאוניברסיטה)

שכר לימוד – באוניברסיטאות הציבוריות השכר עומד על כ1,000-2,000 יורו לשנת לימוד. במידה וישנה זכאות למילגה ייתכן והסכום יהיה קטן יותר. באוניברסיטאות הפרטיות לעיצוב הסכומים גבוהים ועומדים על סכומים של 10,000-20,000 יורו בחודש.

היכן ניתן למצוא אוניברסיטה ציבורית ללימודי עיצוב תעשייתי באיטליה? בדקו את אונ’ פירנצה הנמצאת בCalenzano הממוקמת במרחק של כשעה וחצי נסיעה באוטובוס מן מרכז פירנצה.  אוניברסיטה ציבורית נוספת הממוקמת ממש בלב פירנצה הינה ISIA (צפויה לעבור למיקום חדש מחוץ למרכז אך בקרבתו). אוניברסיטת ISIA ממוקמת גם ברומא. ההרשמה לISIA אינה מתבצעת דרך השגירורות בארץ, אלא מתבצעת מול בית הספר עצמו.

מהו גיל הסטודנטים הממוצע? מרבית הסטודנטים בשנה הראשונה בגילאי 19-20.

מתי נרשמים? ההרשמה עד יוני. לצורך ההרשמה צריך תעודת בגרות, ציון פסיכומטרי, טופס מהבנק, דרכון ותצלום של ויזת הכניסה לאיטליה?

מהי מתכונת הלימודים?   בISIA הלימודים נלמדים בשני סמסטרים בשנה. הסמסטר הראשון מתחיל בסוף אוקטובר כשתקופת המבחנים בחודש פברואר וסמסטר ב’ מתחיל במרץ ותקופת המבחנים ביוני. מועדי הב’ בדרך כלל בספטמבר. בשנה א’ הלימודים הם משני עד שישי, חלק מן הימים ארוכים יותר וחלק קצרים יותר, השנה השנייה היא העמוסה ביותר והשנה השלישית היא יותר רגועה. תנאי קבלה – מבחן הקבלה כולל הצגת תיק עבודות, ראיון אישי ותרגילים מעשיים בדומה למבחנים הנערכים בבתי הספר לעיצוב בישראל. ניתן להתקבל עם תיק עבודות קטן יחסית.  ההקצאה היא לשלושה סטודנטים זרים בשנה בISIA, לא הרבה זרים מנסים להתקבל כך שאחוזי הקבלה הם דיי גבוהים.

מבחנים – בISIA לכל מבחן שני מועדים (ניתן לגשת לשני המועדים) המבחנים מתקיימים בעל פה מול שלושה פרופסורים שבוחנים את העבודה שהוגשה. התהליך משתנה בין מבחן למבחן, אך בדרך כלל למבחן יש כמה חלקים, נניח מגזין + וידאו או מבחן תיאורתי. ברוב המקרים הפרופסור שואל שאלות (באיטלקית) ועונים בע”פ. הציונים הם מ1 עד 30 (כששלושים זה הציון הטוב ביותר). ציון עובר הוא 18 ומעלה. חשוב לציין כי ההגעה והשתתפות במבחן תלויה בהרשמה מראש כשבועיים לפני מועד המבחן. מלגות לימודים – על מנת להגיש בקשה למלגה יהיה עליכם להציג טופס תמצית רישום מורחב, טפסי 106 של ההורים וטופס מהארנונה מתורגמים על ידי מתרגם מוסמך. במידה ותקבלו מלגה ייתכן והיא תכלול מגורים מוזלים במעונות, כרטיס לקפיטריה שמקנה ארוחות ללא תשלום בקפיטריה ועוד.

עוד כמה דברים שחשוב לדעת:

המידע עשוי להשתנות. על מנת לקבל את המידע העדכני ביותר מומלץ לפנות אל ישרות אל האוניברסיטאות באיטליה או אל הגורמים הרלוונטיים.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *