הרשמה ללימודים באיטליה

עדכון 3.2.17 – בניגוד לשנים קודמות בהם שגרירות איטליה העניקה במהלך חודש אוגוסט ויזת לימודים לכל מי שביצע תהליך קדם הרשמה – השנה (2017-18) רק תלמידים שיקבלו הודעה על מעבר המבחן וקבלה לאוניברסיטה באיטליה יוכלו לקבל ויזת לימודים.  כלומר, מבחינת לוח זמנים: תשובות על קבלה ללימודים מתפרסמות בדר”כ באזור תחילת אוקטובור כשהלימודים מתחילים באמצע אוקטובר. הדבר אומר שסטודנטים שיקבלו הודעה על קבלה יצטרכו ליצור קשר מיידי עם שגרירות איטליה בתל אביב ולהפיק ויזת לימודים ( תהליך שלוקח כ-7 ימים במהלכו הסטודנטים מחוייבים להשאיר את הדרכון בשגרירות). החשש שלנו בצוות אתר צ’או איטלי שההחלטה הזו עלולה לגרום לחלק מן הסטודנטים להפסיד את הימים הראשונים ללימודים באיטליה בזמן ההמתנה בישראל לויזת לימודים.

תהליך ההרשמה ללימודים באיטליה הינו תהליך פשוט אך לעיתים עשוי להיות מעט מסורבל ולא ברור. השלב הראשון והחשוב ביותר הינו שלב “קדם ההרשמה ללימודים באיטליה” מתבצע בדרך כלל בין החודשים אפריל – יולי. לצורך הרשמה ללימודים באיטליה יהיה עליכם להגיע לפגישה בשגרירות איטליה ולמסור את המסמכים הבאים: תעודת בגרות מקורית עם חותמת אפוסטיל, ספח ירוק של תוצאות הבחינה הפסיכומטרית, תרגומים של תעודת בגרות ופסיכומטרי בצירוף שני העתקים, שתי תמונות פספורט וצילום של הדרכון (יש להגיע לשגרירות גם עם הדרכון).

הרשמה ללימודים באיטליה

 

מסמכים נדרשים לצורך קדם הרשמה ללימודים באיטליה

  • דף התוצאות המקורי של מבחן הפסיכומטרי – אם אין בידכם את דף התוצאות המקורי תוכלו להזמין העתק מהמרכז ארצי לבחינות באמצעות הדואר – עלות של 30-40 שקלים)
  • תעודת הבגרות מקורית  (לא נאמן למקור) – יש לגשת עם תעודת הבגרות למשרד החוץ בירושלים ולבקש חותמת אפוסטיל – השירות כרוך בתשלום של 35 שקלים שניתן לשלם באתר האינטרנט לפני ההגעה.  שעות הפתיחה ומספרי הטלפון של המחלקה לאימות מסמכים של משרד החוץ מופיעים כאן . למגיעים בתחבורה ציבורית – ניתן להגיע לתחנה המרכזית בירושלים ומשם ללכת 15-20 דקות ברגל.
  • תרגום מסמכים – יש לתרגם את דף הפסיכומטרי ותעודת הבגרות שכוללת את האופסטיל לאיטלקית באמצעות אחד המתרגמים המורשים באתר השגרירות. עלות התרגום הינה באזור ה200 שקלים. שימו לב , התרגום חייב להיעשות על ידי אחד המתרגמים המורשים של שגרירות איטליה, אחרת השגרירות לא תהיה מוכנה לקבל את המסמכים שלכם.
  • העתקים בעברית – צילום של תעודת הבגרות בעברית וצילום של דף הפסיכומטרי בעברית – פעמיים
  • העתקים באיטלקית – צילום של התרגומים לאיטלקית – פעמיים
  • צילום הדרכון – שני העתקים של צילום הדרכון
  • פספורט – שתי תמונות פספורט
  • FORM A – טופס זה ניתן להורדה באתר האינטרנט של שגרירות איטליה לאורך תקופת ההרשמה. קישור לטופס באתר השגרירות נמצא כאן. בטופס זה אתם נשאלים על הפרטים האישיים שלכם, היכן אתם מעוניינים ללמוד, היכן למדתם בעבר ומתי.

מתי להרשם?

ההרשמה נפתחת באזור מרץ – אפריל – תאריך פתיחת ההרשמה משתנה משנה לשנה ומומלץ לעקוב באתר השגרירות. ההרשמה לשנת הלימודים הקרובה 2017\2016 כבר נפתחה בסוף מרץ ותמשך עד תחילת יולי. על מנת לקבוע פגישה לצורך הרשמה הזמינו פגישה בעמוד הזמנת הפגישות באתר השגרירות – לחצו כאן כדי להגיע אליו ישירות. הרשמו עם המייל שלכם לאתר השגרירות וכשאתם מזמינים פגישה סמנו באופציות “Studenti Universita” . במידה ויש תקלה במערכת או שאלות שלחו מייל consolato.telaviv@esteri.it.

היכן להרשם?

ההרשמה מתבצעת בקונסוליה בתל אביב – לא במכון לתרבות כפי שהייתה מתבצעת בעבר.  סטודנטים המתגוררים באזור ירושלים יכולים ליצור קשר בקונסוליה הכללית בירושלים לצורך ההרשמה.

סיימתי את תהליך קדם ההרשמה ללימודים באיטליה בשגרירות, מה עכשיו?

עכשיו עליכם להיות בקשר רציף עם מזכירות הסטודנטים הזרים באוניברסיטה בה הינכם מעוניינים ללמוד. שאלו אותם לגבי מבחני הקבלה אותם יהיה עליכם לעבור (אם ישנם כאלו) ואם עליכם להרשם אליהם מראש וכיצד כדאי להתכונן אליהם. שימו לב למבחן הקבלה למקצועות הרפואה ואדריכלות יש להרשם מראש באתר האינטרנט – מבחנים אלו כרוכים בתשלום מסוים. בנוסף עליכם להתעדכן עם האוניברסיטה בנוגע לתאריכי ההרשמה לתואר. בדרך כלל ההרשמה היא מספר ימים לפני פתיחת שנת הלימודים. לפגישה זו תצטרכו להגיע עם כל המסמכים שהגשתם לשגרירות איטליה בצירוף של תשלום שכר לימוד ראשון, הצגת קבלת תשלום על פרמסו די סגורנו ותמונות פספורט.

תהליך הקבלה ללימודי רפואה באיטליה עשוי להשתנות משנה לשנה. מטרת הפוסט היא מסירת מידע, המידע עלול להשתנות או להתברר כשגוי, השימוש במידע המופיע באתר הוא באחראיות הגולש בלבד. 

  • יש לקחת בחשבון שבשל התפשטות מחלת הקורונה בעולם ובאיטליה בפרט עשויים להיות שינויים בלוח הזמנים של שנת הלימודים הקרובה.

מסלולי לימוד איטלקית ומכינות

לוגו לימודים באיטליה

מעוניינים בפרטים נוספים על לימודי רפואה ומכינות לימודים?