פרמסו די סוג'ורנו

מזה פרמסו?

פרמסו הינה אשרת שהייה, סטודנטים המגיעים ללימודים אקדמאיים או קורס ארוך באיטליה צריכים להתחיל בתהליך הוצאת הפרמסו תוך שמונה ימים מיום הגעתם לאיטליה.

איך מתחילים?

ניגשים לסניף הדואר הקרוב לעמדת sportello amico ומבקשים את הYellow kit.

לצורך מילוי המסמכים כדאי שתבקשו את עזרת בית הספר בו אתם לומדים. לאחר מילוי הטפסים עליכם לרכוש בול אגרה (marca da bollo) בשווי 16 יורו.

לאחר מכן עליכם לגשת שוב לסניף הדואר עם המעטפה והטפסים המלאים. למעטפה יש לצרף את המסמכים הבאים: טופס רישום ללימודים חתום על ידי בית הספר ושגרירות איטליה בתל אביב, טופס הכיסויים הבריאותיים שמעניקה חברת הביטוח וטופס הצהרה מהבנק על הסכום בחשבון, צילום דרכון. סכום התשלום נקבע על פי האורך של הפרמסו אותו אתם צריכים. עלות הגשת בקשה לפרסמו של שנה הינה 127 יורו + תשלום של 30 יורו על המעטפה.  לאחר התשלום הפקיד בדואר יתן לכם תדפיס עם הפרטים של הפגישה שלכם, עם המיקום והשעה.

לפגישה עליכם להגיע עם הדרכון ועם המסמכים המקוריים למקרה שתתבקשו להציג אותם (מגישים להם אך ורק צילומים) בנוסף יש להגיע בצירוף של 4 תמונות פספורט.

כמה הערות לגבי הפגישה – בחלק מן הערים ייתכן ותצטרכו להמתין זמן רב (2-3 שעות). יש שני שלבים שעליכם לעבור – הראשון הוא אימות הפרטים מול דלפק ולקיחת תביעות אצבע. והשלב השני כולל סריקה של תמונת הפספורט למחשב וצילומים של כף היד.

לאחר מכן תזומנו להגיע שוב על מנת לקחת את תעודת הפרמסו כשהיא מוכנה (אמור לקחת באזור השלושה שבועות, כשהוא מוכן הם שולחים אסמס.

מסלולי לימוד איטלקית ומכינות

לוגו לימודים באיטליה

מעוניינים בפרטים נוספים על לימודי רפואה ומכינות לימודים?