דרכי הגעה לפיזה

העיר פיזה ממוקמת במרכז איטליה במחוז טוסקנה בסמוך לחופי הים. בעיר קיים שדה תעופה ותחנת רכבת מרכזית שמאפשרת הגעה קלה למרבית הערים הגדולות באיטליה. 

שדה התעופה של פיזה Galileo Galilei ממוקם במרחק של כ-2 ק”מ דרומית למרכז העיר פיזה. כלומר מרחק הליכה בלבד מתחנת הרכבת המרכזית של העיר פיזה. נכון להיום, לא קיים קו ישיר מנתב”ג לפיזה ולכן יש לקחת טיסה המגיעה לעיר פיזה באמצעות קונקשיין. 

קונקשיין עם חברת אלאיטליה –  הטיסות מתל אביב לפיזה באמצעות חברת אלאיטליה כוללות בדר”כ קונקשיין של כשעתיים – שלוש בשדה התעופה רומא פיומנצ’ינו.  שימו לב,  חברת אלאיטליה חובה משבר כלכלי וייתכן שפעילותה תופסק בעתיד הקרוב. 

קונקשיין עם חברת טורקיש איירליינס – לרוב הקונקשיין נעשה בשדה התעופה באיסטנבול.

הגעה באמצעות טיסה - ת"א --> פיזה

שדה התעופה של פירנצה Amerigo Vespucci ממוקם בחלק המערבי של העיר פירנצה. ההגעה משדה התעופה לתחנת הרכבת המרכזית של פירנצה מתבצע באמצעות שאטל שאורך כ-20 דקות נסיעה. מתחנת הרכבת המרכזית של פירנצה ניתן לקחת רכבת ישירה לפיזה שנסיעתה אורכת כ-46 דקות בלבד. 

טיסה ישירה לפירנצה עם החברות וולינג / איבריה –  שימו לב חברת וולינג הינה חברת לואו-קוסט, לכן יש לקחת בחשבון תוספת תשלום על שליחת מזוודה לבטן המטוס במידה ותצטרכו. 

טיסות עם קונקשיין לפירנצה  טיסות עם קונקשיין ברומא או מילאנו ניתן למצוא בחברת אלאיטליה. טיסות עם קונקשיין ברומניה ניתן למצוא עם חברת בלו-אייר. 

הגעה באמצעות טיסה - ת"א --> פירנצה

הגעה ברכבת משדה התעופה רומא פיומנצ’ינו – ההגעה עורכת כשלוש-ארבע שעות. עלות כרטיס הרכבת נע בין 30 – 70 יורו. ככל שמחכים לרגע האחרון לקניית כרטיסי הרכבת המחיר עשוי לעלות.

הגעה ברכבת משדה התעופה מילאנו מלפנסה – ההגעה עורכת כחמש  שעות. עלות כרטיס הרכבת נע בין 30 – 70 יורו. ככל שמחכים לרגע האחרון לקניית כרטיסי הרכבת המחיר עשוי לעלות.

במידה ואתם בוחרים לנחות ברומא או מילאנו אנא בדקו שאתם מגיעים בשעה יחסית מוקדמת ולא בשעת ערב על מנת שיהיה מספיק זמן להגיע לפיזה לפני שנגמרות הרכבות. 

תוכלו לבדוק את שעות הרכבות באתר טריין איטליה.

בית הספר ILM ממוקם במרחק של כ-200 מטרים מתחנת הרכבת המרכזית של פיזה. כאשר יוצאים בתחנת הרכבת הולכים בקו ישר עד שמגיעים לפיאצה גדולה. משמאלכם יהיה בית קפה גדול. בית הספר נמצא מעל בית הקפה בקומה הרביעית. 

הגעה באמצעות רכבות

מסלולי לימוד איטלקית ומכינות