איך לפתוח חשבון בנק עם דרכון אירופאי?

מאת אילאיל קופלר

לאחר כמה נסיונות כושלים לפתוח חשבון בבנק הדואר, הלכתי לבנק בשם unicredit והצלחתי לפתוח בו חשבון. השלבים שאפרט כאן הם מנסיוני האישי ותקפים לחודש ספטמבר 2017, אני מקווה שיהיו רלוונטים ויעזרו למי שרוצים/ות חשבון מקומי.

לבנק unicredit יש שני סוגים של חשבונות שאפשר לפתוח. חשבון למי שאינם תושבים/ות, על בסיס תעודת סטודנט/ית. לחשבון זה יש עמלה גבוהה של כ40 יורו בחודש. בבנק אמרו לי שמסמכי הרשמה לאוניברסיטה ופרמסו סיג’ורנו/ קודיצ’ה אמורים להספיק על מנת לפתוח את החשבון הזה.

הסוג השני, שאותו אני עשיתי, הוא בעצם חשבון למי שגרים/ות בפירנצה. עשיתי אותו על סמך הדרכון האירופאי שיש לי ואיני יודעת אם יש אפשרות לפתוח אותו עם דרכון ישראלי בלבד. החשבון הזה הוא חשבון ללא עמלות כלל. הוא עולה 0 יורו בחודש! מקבלים איתו גם כרטיס דביט (כרטיס שכל קנייה בו יורדת באופן מיידי) שגם הוא בעלות של 0 יורו בחודש.

כדי לפתוח חשבון בנק צריך להשיג כמה מסמכים ראשוניים:

  1. דרכון
  2. קודיצ’ה פיסקלה
  3. dichiarazione di cambio residenza nel commune di Firenze*

*כדי להשיג את המסמך השלישי צריך ללכת למשרד של COMMUNE DI FIRENZE. הוא נמצא בתוך פלאצו וקיו. זה נראה מבלבל בהתחלה, אבל אם לא נכנסים לתוך המוזיאון אלא ממשיכים בקומה הראשונה של הבניין שמאלה (או שואלים מישהו, יש בפנים גם משטרה שיכולה לכוון) מגיעים אל המשרד. במשרד הזה אף אחת לא מדברת אנגלית. אם אתם מדברים איטלקית, אז מצויין. אם לא, כדאי שתביאו מישהי/ו שדוברים/ות את השפה כדי שיתרגמו לכם/ן את המסמכים שצריך למלא. אפשר גם לקחת את המסמכים אתכם ולהחזיר אותם ביום אחר. במסמכים צריך למלא כתובת מגורים, מספר קודיצ’ה ופרטים אישיים.

– שימו לב שבנוסף לטפסים שבעצם אומרים שעברתם לגור בפירנצה, צריך להביא גם צילום של הדרכון, של חוזה השכירות על הדירה ושל הקודיצ’ה פיסקלה.

– הכנת המסמך לוקחת חמש דקות ומקבלות אותו במקום.

עם שלושת המסמכים האלו צריך ללכת לסניף הראשי של Unicredit. לא בכל סניף אפשר לפתוח חשבון חדש. הסניף הראשי נמצא ברחוב via de’ vecchietti 11.

פתיחת החשבון לוקחת כחצי שעה (לאחר ההמתנה בתור) אז תיאזרו בסבלנות, יש הרבה חתימות ומקבלים באותו הרגע את כרטיס הדביט והקוד שלו.

שימו לב שאם תרצו לקנות עם הכרטיס באינטרנט, זה יעלה כ-2 יורו בחודש וצריך לבקש את זה בפגישה של פתיחת החשבון.

מסלולי לימוד איטלקית ומכינות