סלולר ואינטרנט באיטליה

סלולר ואינטרנט באיטליה

אתחיל בכך שאומר שלהוציא כרטיס סים באיטליה זה קל ממש ועניין של כמה דקות בלבד. אם הגעתם לאיטליה או אתם עומדים להגיע לאיטליה אין סיבה שלא תוציאי סים איטלקי כבר באותו היום (כל עוד לא מדובר ביום ראשון בו קשה למצוא חברת סלולר שפתוחה).

מה צריך בשביל להוציא סים באיטליה?

בשביל להוציא סים באיטליה תצטרכו לגשת לאחת החנויות של חברות הסלולר עם הדרכון שלכם. הנציג בחנות יסביר לכם על החבילות – כמה עולה כל חבילה ומה היא כוללת, ולאחר שתבחרו חבילה הנציג ינפיק לכם סים ותוך שעתיים מרגע שיצאתם מהחנות ברוב המקרים הוא כבר יהיה פעיל.

חשוב לציין שהחבילות בסלולר הם לא כמו מה שקורה היום בישראל בהן מתחברים לחברה ואפשר לדבר כמה שרוצים. כאן זה הולך לפי חבילות – כל אחד בוחר את החבילה שמתאימה לו מהחבילות שמוצאות – ישנן חבילות שמתאימות יותר למי שמשוחח הרבה בטלפון וישנן חבילות שמתאימות יותר למי שמרבה לגלוש באינטרנט מהסלולר.

החבילות שמציעות חברות הסלולר באיטליה

המידע מבוסס על מה שמפורסם באתרי האינטרנט של החברות בחודש מאי 2016

WIND

 • חבילה שנקראת “All Inclusive” וכוללת 500 דקות שיחה, 500 אסמסים ו2 גיגה אינטרנט בעלות של 12 יורו ל-4 שבועות.
 • חבילה שנקראת “All Digital” וכוללת 500 דקות שיחה, אסמסים ללא הגבלה ו2 גיגה אינטרנט במחיר מבצע בעלות של 10 יורו במקום 14 יורו.
 • בנוסף יש כרגע מבצע של חבר מביא חבר. כלומר, לקוח של וינד יכול להביא לקוח שנמצא בחברת סלולר איטלקית אחרת ושני הצדדים יקבלו 2 גיגה אינטרנט כל חודש.

Tre

 • חבילה שנקראת “all in 400” וכוללת 400 דקות שיחה, 400 אסמסים ו2 גיגה אינטרנט במחיר של 10 יורו.
 • חבילה שנקראת “all in 800” וכוללת 800 דקות שיחה, 800 אסמסים ו2 גיגה אינטרנט במחיר של 12 יורו.
 • חבילה שנקראת “all in 1600” וכוללת 1600 דקות שיחה, 1600 אסמסים ו2 גיגה אינטרנט במחיר של 16 יורו.

 

VodaFone

 • חבילה שנקראת “Vodafone Under 30” (מיועדת למי שמתחת לגיל 30) וכוללת 200 דקות שיחה, 100 אסמסים ו2 גיגה אינטרנט ל-4 שבועות במחיר של 12 יורו.

PosteMobile

פוסטה מובילה היא חברת הסלולר שנמצאת בכמעט כל סניף דואר. יש להם מחירים מאוד משתלמים אבל התוכניות שלהם קצת קשות להבנה. החבילות שהם מציעים עכשיו הן חבילות 1500 קרדיטים בעלות של 10 יורו, 4000 קרדיטים בעלות של 15 יורו ו6000 קרדיטים בעלות של 20 יורו. מזה בעצם אומר? כל אסמס, או כל דקת שיחה או כל שימוש באינטרנט שווה למספר מסויים של קרדיט. אתם יכולים לנצל את הקרדטים לפי הצרכים שלכם ולא ללכת על המסגרת המגבילה של X אסמסים X אינטרנט וX דקות שיחה כמו בחברות האחרות. מומלץ לגשת לסניף הדואר לקבל פירוט מפורט יותר על המבצעים שלהם.

TIM

 • חבילה שנקראת “TIM SPECIAL START”  וכוללת 1000 דקות שיחה ו4 גיגה אינטרנט ל-4 שבועות במחיר של 20 יורו.

הערה – כל חברות הסלולר מציעות אפשרות להגדיל  את כמות הגיגה של האינטרנט בעלות של בערך 5-10 יורו ל2-4 גיגה נוספים.

המלצה אישית

הספקתי לעבור הרבה חברות סלולר במהלך השהות שלי. החברה שאני יכולה להמליץ עליה ביותר היא חברת WIND שנחשבת לחברה האמינה ביותר מבין חברות הסלולר הקיימות בשוק ומעמידה צוות מכירה שירותי מאוד בחנויות.  לעומת זאת, איני ממליצה על חברת TRE שבתקופה שהייתי לקוחה שלהם לא הייתי מרוצה כלל.

חשוב לי להוסיף, כל חברות הסלולר מציעות גם חבילות למי שקונה דרכם גם מכשיר סלולר. חבילות אלו כרוכות בחיוב חודשי מכרטיס האשראי לתקופות של בערך 3 שנים. איני ממליצה כלל על הבחירה באפשרות זו, עדיף להיות לא מחוייבים לשום חברת סלולר לתקופה כה ארוכה ובטח ובטח שלא לתת כרטיס אשראי. יצא לי לשמוע על ישראלים ואיטלקים שנאלצו לשלם סכומים של כמה מאות יורו בחודש מסיבה כזו או אחרת. התוכניות שהצגתי למעלה שבהם משלמים סכום X עבור חבילה שכוללת Y דקות וגיגה הן הבטוחות ביותר והמומלצות ביותר לדעתי.

חבילות אינטרנט באיטליה

אם אתם מחפשים לעשות אינטנרנט לבית החברה המומלצת ביותר לדעתי האישית הינה TIM התשתית שלה היא הטובה ביותר, הם מגיעים להתקין את האינטרנט בבית תוך בערך שבוע (בניגוד לחברות אחרות שלהם לוקח חודש!! או אפילו יותר). אז מה TIM מציעים?!

אינטרנט עד 20 מגה ללא הגבלה בעלות מבצע של 19 יורו במקום 29 יורו לשנה ראשונה למזמינים אינטרנט באמצעות האתר של TIM.   יש גם תוכניות של אינטרנט מהיר במיוחד – עד 100 מגה העלויות בסביבות ה30 יורו לחודש.

Poste Mobile

 • חבילת אינטרנט של 100 שעות בחודש בעלות של 19 יורו. כשאתם בסניף יעשו לכם סים ותוכלו להשתמש באינטרנט שעה לאחר הקנייה.
 • חבילת אינטרנט של 30 שעות בחודש בעלות של 9.9 יורו. כשאתם בסניף יעשו לכם סים ותוכלו להשתמש באינטרנט שעה לאחר הקנייה.

VODAFONE

 • חבילת אינטרנט ללא הגבלה במהירות של עד 500 מגה, עלות החבילה הינה 25 יורו לכל 4 שבועות (מחיר מבצע שמתסתיים ב4.5.16

הערה -חשוב לשים לב להיערות הקטנות ולבדוק האם יש קנסות יציאה מתוכנית. לעיתים יש מחירים טובים יותר למי שמזמין את האינטרנט אונליין.

 • צ’או איטלי אינם אחראים או קשורים לחבילות שמוצעות בחברות הסלולר, התוכניות משתנות כל הזמן ומומלץ לעשות סקר שוק ולשים לב לאותיות הקטנות בהסכמי התקשורת עמם.

מסלולי לימוד איטלקית ומכינות