כל מה שחשוב לבדוק לפני שרוכשים כרטיס טיסה לאיטליה

בכתבה זו נדון על נושאים שיעזרו לכם למצוא את כרטיס הטיסה המתאים ביותר עבורכם. להלן כמה נקודות בהם ניגע במהלך הכתבה : טיסות ישירות לאיטליה או קונקשיין, חסרונות ויתרונות בטיסות עם חברות לואוקוסט, עלויות כרטיסי טיסה לפי עונות וזמן רכישה, שדות תעופה באיטליה ועוד.

טיסות ישירות לאיטליה או קונקשיין?

המלצתי האישית היא בדרך כלל היא לקחת טיסה ישירה לאיטליה כיוון שההבדלים שבמחיר הכרטיס אינם כה משמעותיים וברוב המקרים בחירה בטיסת קונשקשיין לאיטליה תחסוך לכם לא יותר מ-100 יורו.  טיסה ישירה מנתב”ג לאיטליה נמשכת כ-4 שעות, ובמידה ותבחרו לקחת טיסת קונקשיין לאיטליה יתכן שתגיעו לאיטליה רק אחרי 6 שעות או יותר. במידה ובחרתם לקחת טיסת קונשקיין ברוב המקרים ההחלפה תהיה במדינות כמו טורקיה או פולין.  טיסות אלו בדרך כלל מתאפיינות במחירים הזולים במעט לעומת הטיסות הישירות, אך מאריכות את זמן ההגעה משמעותית ובמידה והטיסה הראשונה שלכם תגיע באיחור למדינת הקונקשיין ייתכן שתפספסו את הטיסה ותאלצו לחכות לטיסה הבאה. מלבד זאת, קיימים מקרים רבים של טיסות קונקשיין בהם המזוודה שלקחתם לבטן המטוס מגיעה באיחור.

חסרונות ויתרונות בטיסה לאיטליה עם חברות לואו-קוסט

היתרון הבולט ביותר בטיסה לאיטליה עם חברת לואו-קוסט הינו המחיר. עלות כרטיסי טיסה עם חברת לואו-קוסט עשויים להיות נמוכים משמעותית מאשר עם חברות תעופה אחרות. חשוב לציין שטיסות עם חברות לואו-קוסט אינן מתאימות לכל אחד. ברוב המקרים טיסות של חברות לואו-קוסט כוללת מטוס עמוס וצפוף בנוסעים ומרווח קטן לרגליים.בנוסף לכך חשוב מאוד לבדוק לפני רכישת הכרטיס היא מהי תוספת העלות עבור שליחת מזוודה לבטן המטוס. ברוב המקרים עלות תוספת זו היא  גבוה מאוד ויכולה להגיע לסכומים של מעל ל50 יורו לכיוון, מה שעשוי להקפיץ את עלויות הטיסה שלכם משמעותית. חשוב לציין שבמידה ואתם מתכננים להגיע לאיטליה עם מזוודה קטנה (כ-50 ס”מ על 40 ס”מ) ברוב חברות הלואו-קוסט תוכלו לעלות עם מזוודה זו למטוס ללא תוספת תשלום. בנוגע לאוכל ושתייה על המטוס – רוב חברות הלואו-קוסט מציעות תפריט מכובד של מנות, חטיפים ושתייה בתוספת תשלום. במידה ואתם מעוניינים לחסוך עלויות אלו ולא להשאר רעבים לאורך הטיסה מומלץ להביא מהבית בתיק חטיף למקרה ותרצו לאכול במהלך הטיסה.

מחירי כרטיסי טיסה לאיטליה במהלך חודשי השנה

  • עלויות כרטיסי טיסה לאיטליה בחודשים יולי עד ספטמבר – חודשי הקיץ מתאפיינים במחירי טיסות גבוהים מאוד לאיטליה. עלות כרטיס הלוך חזור יעלה כ500 יורו ומעלה לנוסע.
  • מחירי כרטיסי טיסה לאיטליה בחודשים אוקטובר – פברואר – במהלך חודשי החורף של איטליה ניתן למצוא כרטיסי טיסה זולים מאוד. במידה ובחרתם לטוס בחברת לואו-קוסט, יתכן מאוד ותצליחו למצוא כרטיסי טיסה מתל אביב לאיטליה בעלות של כ40 יורו לכיוון.

שדות תעופה באיטליה

באיטליה ישנם מספר רב של שדות תעופה כאשר הבולטים ביותר מבינהם הם שדה התעופה מלפנסה הסמוך למילאנו, שדה התעופה פיומנצינו הסמוך לרומא ושדה התעופה מרקו פולו אשר בונציה. לשלושת שדות תעופה אלו תוכלו למצוא טיסות ישירות מתל אביב. ההגעה מן שדות תעופה אלו אל הערים הסמוכות הינה באמצעות שאטל בתשלום שאוסף מתוך שדה התעופה ומוריד את הנוסעים במרכזי הערים. באיטליה קיימים שדות תעופה נוספים כמו גוליילמו מרקוני שבבלוניה, גלילאו גליילי בפיזה ואמריגו וספוצ’י בפירנצה אשר ברוב המקרים לא ניתן למצוא טיסות ישירות מנתב”ג לשדות תעופה אלו ויהיה עליכם להגיע אליהם בטיסת קונקשיין. קראו גם: דברים לעשות בפירנצה