לגור באיטליה

לגור באיטליה זהו ללא ספק חלומו של כמעט כל אדם החוזר לישראל לאחר חופשה קצרה ברומא או מילאנו. בתור תיירים באיטליה אנחנו מטיילים במרכזי הערים ההיסטוריים ונחשפים לכנסיות מרהיבות, לאוכל מדהים ויין משגע! , לצערי, לא הכל ורוד, והרושם שמתקבל באיטליה בזמן חופשה הוא מוגבל מאוד.  החלום של לעבור לגור באיטליה, לשתות כל יום יין טוב, לטייל בין היקבים בטוסקנה ובין ירידי העתיקות, לרוב נשאר כחלום.

אילו סיבות נוספות מקשות על המגורים באיטליה?

 • שפה – מחוץ לאזורים התיירותיים לא תמצאו כמעט איטלקית הדוברים אנגלית ברמה סבירה. על מנת לחיות באיטליה תצטרכו לשלוט היטב בשפה האיטלקית. בנוסף אחדד, כי אם ברצונכם למצוא עבודה באיטליה, במרבית המקרים תצטרכו לדעת לדבר איטלקית ברמה גבוה.
 • בירוקרטיה – הבירוקרטיה באיטליה לעולם לא נגמרת! גם אם הבאתם את כל המסמכים עם כל החותמות הנדרשות תמיד הם ימצאו סיבה כלשהי לטרטר אתכם שוב. “המכונה שמדפיסה את הכרטיסים לא עובדת” , “הפקידה שאחראית על זה ביום מחלה” וכד’ (אם יש לכם דוגמאות נוספות מוזמנים לכתוב אותן בתגובות)

כמה דברים חיוביים על המחייה באיטליה

 • המחייה באיטליה זולה יותר מאשר בישראל – סופרמרקטים עולים פחות, מסעדות עולות פחות וניתן למצוא פה אחלה יינות גם ב3 יורו לבקבוק.
 • איטליה יפה! תמיד יש לאן לטייל בסופי שבוע.
 • האוכל מעולה! המוצרים טריים וכוללים לרוב פחות חומרים משמרים. 

לסיכום, ישנם ישראלים רבים המגיעים לגור באיטליה במטרה לשיפור איכות החיים, חלקם מתאכזבים מאוד וחוזרים לישראל במהרה, חלקם מצליחים למצוא את דרכם באיטליה וחיים בה באושר. ישראלים המתכננים לעבור לגור באיטליה צריכים לשקול את התהליך ברצינות ולהתכונן למעבר בהתאם.

על כותבת המאמר – כותבת הכתבה חיה באיטליה ומרוצה מאוד מן החיים בה.

הסיבה לכתיבת הכתבה נובעת משיחות שלי עם ישראלים החיים בישראל ושוקלים את המעבר לאיטליה, רבים מהם מדמיינים את החיים באיטליה כמקום בו הכל ורוד, ומעוניינים להגר אלייה למטרת שיפור רמת החיים, אך ברוב המקרים זה לא כך. מטרת הכתבה היא “לפקוח עיניים” למתעניינים במעבר לאיטליה.

 • הנתונים המצויינים בכתבה זו נלקחו מכתבות באיטלקית מרחבי הרשת. 

אז מהם הדברים שחשוב לדעת לפני שמחליטים לעבור לגור באיטליה?

1.שוק העבודה באיטליה במצב רע מאוד – עד כמה רע?

 •  עד כדי כך שעובד איטלקי שפוטר מהעבודה יסתובב בין ראיונות עבודה לתקופה של שנה או יותר (על פי מחקרים מדובר בתקופה של כ15 חודשים בממוצע). 
 • עד כדי כך שאיטלקי ישאר שנים במקום העבודה שלו למרות שאינו רוצה לעבוד בו, אך יודע “שזה או זה, או כלום”
 • עד כדי כך שאיטלקים נוהרים בהמוניהם ועולים לברלין ולערים נוספות בגרמניה ובאירופה. ( אגב, המילקי בגרמניה יותר זול).
 • עד כדי כך שאין מספיק משלמי מיסים ולכן חלק ממומחי כלכלה טוענים כי קרנות הפנסיה צפויות להגמר לגמרי תוך 20 שנה. 
 • עד כדי כך שהם נשארים לגור עם ההורים גם אחרי גיל 30 כי אין להם כסף לקנות בית או לשלם שכירות (טוב נו, הם גם אוהבים שאמא עושה להם את הכביסה, אבל זו לא הסיבה שבגללה הם נשארים בבית של אמא) 
 • עד כדי כך שיש סכנה שכמה בנקים גדולים באיטליה יקרסו

אם עדיין לא השתכנעתם ואתם עדיין אומרים לעצמכם – “טוב, אבל למצוא עבודה בתור טבח או מלצר זה לא כזה קשה” , אז זהו שכן.  להמחשה – טבח צעיר במשרה מלאה בדרום איטליה (נאפולי) מרוויח 400 יורו לחודש

מסלולי לימוד איטלקית ומכינות

מידע שימושי

ביטוח בריאות לסטודנטים באיטליה

ביטוח בריאות לסטודנטים באיטליה סטודנטים יקרים, לתשומת לבכם, עלויות פוליסות לביטוח בריאות לכל היעדים צפויות לעלות בצורה משמעותית ממש בקרוב, עם צפי של שינויי תעריפים

קרא עוד »